Ēnu diena

Projekta sākums: 18.08.2018.
Projekts beidzas: 31.12.2018.

Darbojoties sociālajā jomā jau vairāk, kā 18 gadus, esmu pamanījusi, ka tikai retais izprot, saprot un apjauš to pasauli, kas atrodas aiz aprūpes centru, pansionātu, veco ļaužu māju durvīm. Tikai retais ir bijis aiz tām, ir pārkāpis šo centru slieksni, ja vien šajos centros nav kāds no ģimenes locekļiem. Arī tas nav tas skatu punkts, lai izprastu centra ikdienu un cilvēku pasauli tajā, kā arī personāla ikdienu.

ALBA* vēlas iedibināt tradīciju, kuras ietvaros, divas reizes gadā - pavasarī un rudenī, visu aktīvo labdarības biedrību pārstāvji varētu apciemot aprūpes centrus, pansionātus, vecoļaužu mājas. Šo centru durvis būtu plaši atvērtas tieši tam, lai mēs mācītos, izprastu un iegūtu, visu dienu esot centrā un ēnojot tās darbiniekus - vadītājus, sociālos darbiniekus, aprūpētājus un citus.

Tieši pārkāpjot centra slieksni, pavadot kādu dienas daļu plecu pie pleca ar centra komandu un centra iemītniekiem, Jums taps nedaudz skaidrāka patiesā ikdiena, tās smagums, arī prieka mirkļi, kā arī izpratīsiet, kā tieši Jūs varat  palīdzēt caur savu aktīvo labdarības biedrību šiem centriem un arī līdzcilvēkiem, kas neatrodas šajos centros.

ALBA un tās biedri sadarbojas ar vairāk, kā 100 aprūpes centriem visā Latvijā (SAC, VSAC, SIA, Biedrības).

Projekts:
1. Rudenī 18.10. un Pavasarī 18.04.
2. Viena diena no pl.: 10:00-14:00
3. Iepriekšēja pieteikšanās konkrētā centrā, 7 dienas pirms projekta dienas.
4. Pieņemt lēmumu, ko ēnosi (centra vadītāju, aprūpētāju, sociālo darbinieku, utt.)

Ja esi aktīva labdarības biedrība un vēlies iegūt lielāku izpratni par VSAC un SAC ikdienu, kā arī Tavā reģionā ir šādi centri, bet tajos vēl neesi bijis, Tev noteikti jāizmanto šī iespēja, kas sniegs ieskatu šajā sociālās jomas lauciņā.

Pirms nolem piedalīties šajā projektā, izvērtē pats savu psiholoģisko noturību, saskarē ar veciem cilvēkiem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, pret dažādām neikdienišķām situcijām, kuras var būt un noteikti būs katrā no centriem. Ne visi cilvēki ir gatavi doties un izdzīvot tajos dažādas situācijas.

Laiks lieliski parādīs, kā šis projekts / tradīcija iedzīvosies un kādus rezultārus tas nesīs. Ticu, ka tas būs ļoti noderīgs mums visām iesaistītajām pusēm.

Vēlāk dalīsiemies ar savu piedzīvoto, viedokļiem, sajūtām, kādas bija visas ēnošanas dienas laikā. Kā arī padalīsimies ar bildēm, ja tādas būs tapušas dienas laikā. Bildēšana īstenojama tikai ar centra vadības atļauju un konkrētā centra iemītnieka atļauju. Būsim šajā jomā prātīgi! Jūsu stāsti tiks publicēti ALBA mājas lapā, kā pieredze un piemērs citiem.

 

Pieteikumi 2018:
=> 18.10.2018. SAC Zemgalē, Ēnu dienā būs NSUS biedrība un ēnos sociālo rehabilitētāju Ilzi - STĀSTS
=> 18.10.2018. SAC Zemgalē, Ēnu dienā būs Biedrība "Maigais suns" ar kanisterapijas suņiem, tādejādi radot pozitīvu dienu centra iemītniekiem - STĀSTS

 

Ja vēlies atbalstīt ziedojot, tad to vari izdarīt te:
Aktīvo labdarības biedrību asociācija
Reģistrācijas Nr. 40008275058
Konts: LV38PARX0020906180001
Pamatojums: biedrības darbības atbalstam

 

Līga Uzulniece
ALBA vadītāja
Mob.: 26667787
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

* Aktīvo labdarības biedrību asociācija

Projekta sākums 18.08.2018.
Projekts beidzas 31.12.2018.
Projekta statuss
Mērķauditorija Aktīvās labdarības biedrības, SAC, VSAC
Projekta vadītājs Līga Uzulniece
Projekta izmaksas 500 EUR