ALBA piedalās sociālās uzņēmējdarbības konferencē

ALBA piedalījās Sociālās uzņēmējdarbības konferencē uz kuru 26. septembrī Labklājības ministrija aicināja ikvienu interesentu. Konference ir simbolisks veltījums LV100, jo tieši šogad stājās spēkā Sociālās uzņēmējdarbības likums un ir sākusies aktīva sociālo uzņēmumu reģistrācija.

Konference bija lieliska iespēja vienuviet uzzināt visu aktuālāko un svarīgāko par sociālo uzņēmējdarbību – tajā tika izskaidrots, ko regulē un kādus praktiskus ieguvumus sniedz Sociālā uzņēmuma likums, kā iegūt sociālā uzņēmuma statusu un kādas ir biežāk pieļautās kļūdas, pretendējot uz sociālā uzņēmuma statusu.

Vērtīgi bija dzirdēt informāciju par granta saņemšanas nosacījumiem un uzklausīt ieteikumus, kā sagatavot veiksmīgus finansējuma pieprasījuma projektus. Pasākuma iedvesmojošākā daļa bija trīs sociālo uzņēmēju pieredzes stāsti – par savu ceļu līdz sociālā uzņēmuma dibināšanai un granta saņemšanai stāstīs jaunizveidotais sociālais uzņēmums KK Original Design, Cēsu Jaunā skola un Latvijas Samariešu apvienība. Konference noslēdzās ar kopīgu diskusiju par sociālās uzņēmējdarbības tendencēm un nākotnes attīstību Latvijā.

Visa informācija par sociālo uzņēmējdarbību atrodama Labklājības ministrijas mājas lapā

Līga Uzulniece
ALBA valdes priekšsēdētāja